google.com, pub-1617291006785450, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Koral Elektronik Harp Sistemi

En son güncellendiği tarih: 23 Kas 2019

Koral Elektronik Harp Sistemi

Aselsan tarafından özgün olarak geliştirilen Koral Elektronik Harp Sistemi, Barış Pınarı Harekatı'nda önemli rol oynuyor. Koral Elektronik Harp Sistemi Nedir ve Ne işe Yarar?

Koral, askeri araçlara entegre edilerek çalışan ve geniş frekans bandında görev yapan bir radar sistemidir. Milli ve Yerli bir sistem olan Koral, düşman radarlarını kör etmek, düşman iletişimini kesmek ve düşmanın bilgisayarlı sistemlerini bozmak için geliştirildi. Koral, bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracı olmak üzere toplam 5 araçtan oluşuyor. Koral Türkiye de ilk defa 2015 yılında SU 24 uçağının düşürülmesinden sonra sınırda etkin görev yapmaya başlamıştır. Koral’ın düşman helikopterleri, tankları, uçakları ve füzelerini kör edebileceği söylenmektedir. Koral’ın Kara ve Hava olmak üzere iki çeşidi vardır. Koral düşmana karşı elektronik harp yaptığı gibi elektronik savunma da yapabilmektedir.

Koral Nasıl Çalışır:

Elektronik destek aracı düşman hedefini çok sıkı bir şekilde takip edip hangi banttan yayın yaptığını tespit ettikten sonra gereken bilgileri elektronik taarruz aracına aktarır. Ve düşman hedefi, elektronik taarruz aracı tarafından hedef işlevini yapamayacak hale getirilir. Yerli hava savunma sistemi Koral, Suriye sınırına aktif halde görev yapmaktadır. Sistemin menzilinin yaklaşık 200 kilometre olduğu söyleniyor.3 görüntüleme

© 2020 teknodosya.com

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey YouTube Icon