google.com, pub-1617291006785450, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Hyundai Yeni Seyir Kontrol Sistemi

En son güncellendiği tarih: 23 Kas 2019

Güney Kore'li otomobil devi Hyundai, sürücüler için özel bir sürüş deneyimi yaşatacak olan dünyanın ilk makine öğrenimi tabanlı Akıllı Seyir Kontrol sisteminini geliştirdiğini açıkladı.

Sektörde ilk olan gelişme, Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemine yapay zeka desteği sağlıyor. Sistemin yeni Hyundai araçlarda yer alması planlanıyor.

Akıllı Seyir Kontrolü, temel olarak Gelişmiş Sürücü Yardım Sistemine kendine kendine sürüş özelliğini ve yeni yapay zeka teknolojisini ekliyor. Akıllı hız kontrol sistemi ile sürücünün istediği hızda ilerlerken öndeki araç ile arasındaki mesafeyide koruyor. Sürücünün alışkanlıklarını ve sürüş tarzını öğrenen sistem bağımsız bir şekilde aynı düzende hareket ediyor.

Eski teknolojilerde Akıllı Seyir Kontrolü'nü çalıştırmak için sürücüler, sürüş düzenlerini el ile ayarlıyorlardı. Makine öğrenme teknolojisinden önce sürücüler kişisel tercihlerine ince ayar yapamıyorlardı.Yeni Akıllı Seyir Kontrol sistemi üç bölüme ayrılıyor. Öndeki araç ile mesafeyi kontrol etme, hızlanma ve sürüş koşullarına göre tepki verme. Sistem çalışırken sürüş koşullarını ve hızları da göz önünde bulunduruyor.

Akıllı Seyir Kontrol sistemini çeşitli durumları dikkate alıyor ve 10 binin üzerindeki davranış modelini ayırt etmek için analiz yapıyor. Esnek bir Akıllı Seyir Kontrol teknolojisi olarak değerlendirilebilecek olan sistem Akıllı Seyir Kontrol sistemini, otomatik şerit değiştirme asistanına sahip olan Otoyol Sürüş Yardımı sisteminin de eklenmesiyle araçlarda Seviye 2.5 otonom sürüş devrini başlatacak.

222 görüntüleme

© 2020 teknodosya.com

  • Grey Facebook Icon
  • Grey Twitter Icon
  • Grey LinkedIn Icon
  • Grey YouTube Icon